Kudowa Zdrój


Kudowa Zdrój

kudowa-noclegi

Miasto

Kudowa Zdrój

jest położone u podnóża Gór Stołowych. Położenie geologiczne powoduję że jest tu klimat łagodny. W mieście jest dużo słońca, a wiatry nie wieją wcale bo miast jest osłonięte Górami Stołowymi. Kudowa Zdrój jest kurortem, czyli miejscem, w którym z uwagi na bardzo sprzyjające warunki klimatyczne można podleczyć zdrowie. Można też doskonale wypocząć. W mieście i okolicach są liczne zakłady przyrodolecznicze i ośrodki turystyczne. Oferują one wszystko , co jest w czasie pobytu w Kudowie Zdroju potrzebne. A przybyszów tutaj zawsze jest mnóstwo. Przybywają tutaj z uwagi na mikroklimat, który jest łagodny i  leczniczy. Ale nie tylko. Również z uwagi na źródła wód, które też są lecznicze.  Tutejsze wody są zbawienne przy schorzeniach gastrycznych i urologicznych.

Przybysze, którzy tutaj przybywali,posiadali, zwykle różny stopień zamożności. Wielu z przybyszów tutaj zamieszkało na stałe. O czym świadczą liczne budynki o różnym standardzie. Wzniesione tu na przestrzeni ostatnich stu pięćdziesięciu lat.

Kudowa leży ma trakcie, kiedyś handlowym i   komunikacyjnym. wiodącym na południe Europy. W administracyjnych granicach Kudowy są aż cztery przejścia graniczne. Ruch z północy Europy na jej południe jest duży i w Kudowie można to zobaczyć.

Można tu nieźle wypocząć, ośrodek proponuje pobyt i zakwaterowanie w przeróżnych warunkach, od agroturystyki do dość ekskluzywnych hoteli.

Obecnie wypoczynek w Kudowie oferują : Willa ADA ,pensjonat " Maria K ".