Ośrodek narciarski


 

Ośrodek narciarski

 

 

Ośrodek narciarski

to obiekt turystyczny, (w górach, ale są wyjątki ) zapewniający swoim klientom pobyt ( noclegi, całodzienne wyżywienie ), oraz wszystko co jest potrzebne do uprawiania turystyki narciarskiej ( przechowalnie nart, serwis nart a nawet instruktora nauki jazdy na nartach ).

We współczesnym ośrodku narciarskim musi być wszystko, co jest potrzebne do uprawiania sportów zimowych. Nie tylko nocleg się liczy, Również tzw. infrastruktura. Musi być wypożyczalnia nart. Bo przywiezione narty mogą się połamać. Serwis naprawy sprzętu zimowego, bo przywiezione narty mogą odmówić posłuszeństwa. Musi być blisko do wyciągu narciarskiego. A po zimowym szaleństwie, które zwykle uprawia się w dość niskiej temperaturze musi być gorąca kuchnia. W ośrodku gorący i smaczny obiad. I też inne atrakcje jak internet i telewizja. Przyjeżdżający na zimowy wypoczynek zwykle potrzebują jednocześnie pracować albo choćby zarządzać pozostawionymi w miejscu zamieszkania sprawami codziennymi. W tym celu potrzebują sprawnego kontaktu z miejscem swojego stałego zamieszkania, współczesne ośrodki narciarskie zwykle im to umożliwiają.

Ośrodek narciarski to zwykle specyficzne miejsce. Liczą się tu tylko wrażenia ze stoku narciarskiego. Towarzystwo ludzi  uprawiających ten sport jest dość hermetyczne. 

Są też szkoły narciarskie. Można przyjechać całą rodziną i oddać dzieci do też szkoły, żeby nauczyli się tej, nie trudnej sztuki jeżdżenia na nartach alba narcie. Stoki są zwykle oświetlone, więc jeżdżenie na nartach albo nauka może trwać do późnych godzin wieczornych. A po całodziennych wyczynach, w ośrodku też jest gorący posiłek albo sama chociaż gorąca herbata.

 

Wypoczynek w zimie, w ośrodku narciarskim oferują :

Ośrodek Sportów Zimowych „Przesieka”, w rejonie Głuszyca

Ośrodek Zimowy "Wyciąg", w rejonie Radków

Ośrodek narciarski ” Wajo “, rejon Lądek Zdrój