Sprzedawaj tam gdzie kupują.


 

                                   Dobrą formą reklamy biznesu turystycznego jest baner reklamowy zawieszony na stronie www. Ale na jakiej stronie, gdzie w internecie skoro stron www jest mnóstwo. Wbrew pozorom wybór jest mały. A ponieważ metoda jest dość droga, właściciele poczytnych, a tylko tam można zawieszać wszelkie reklamy, żądają coraz więcej za umieszczenie na ich portalu reklamy, wybór miejsca reklamy musi być precyzyjny.

Wyboru miejsca umieszczenia baneru reklamującego jakiś biznes turystyczny należy dokonać zgodnie z zasadą „ Sprzedawaj tam, gdzie kupują

Czyli wyłącznie użytkownicy internetu najbardziej zainteresowani, prawie zdecydowani na wydanie pieniędzy na swój wypoczynek powinni zobaczyć twój baner reklamowy.

Czyli użytkownicy najbardziej znanych portali również turystycznych. Bo tylko tam można spotkać potencjalnych kupców i banerem zaproponować im swoją usługę. A poczytny portal turystyczny to taki, który jest w tzw. TOP 10 w googlach , czyli na pierwszej stronie wyników wyszukiwania – oczywiście po wpisaniu do wyszukiwarki frazy ( hasła, słowa kluczowego ) związanej z turystką.

A najbardziej będą zainteresowani, prawie zdecydowani na zakup czyli wydanie pieniędzy na wypoczynek, użytkownicy internetu, poszukujący informacji o miejscach potencjalnego wypoczynku. Użytkownicy przeróżnych portali informacyjnych, serwisów o turystyce, baz danych z ofertami biznesu turystycznego. Tam warto zamieścić reklamę swojego biznesu. Również użytkownicy internetu wymieniający na różnych blogach informacje o swoich doświadczeniach z pobytu w jakimś miejscu. Tam też warto zamieścić reklamę swojego biznesu.